FAALİYET ALANLARI
1900'lü yılların başlarında İzmir Tire'de temelleri atılan, Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya ulaşan Savranoğlu Group, bugün dericilik, turizm, perakende, inşaat ve tarım gibi birçok alandaki faaliyetlerini sektör öncüsü olarak sürdürmektedir. Türkiye'nin en önemli markaları Savranoğlu çatısı altında toplanmaktadır.
 
Kurulduğu günden bu güne entegre üretim anlayışı ve yatırım odaklı yaklaşımı ile hizmet verdiği sektörlere katma değer yaratan Savranoğlu Group, Türkiye’nin en büyük kuruluşları arasında yer almaktadır. Savranoğlu Group, yatırımlarıyla, bölgesel ve sürdürülebilir kalkınma politikasıyla, Türkiye ekonomisine ivme kazandırmaya devam etmektedir.
 
Türkiye'nin önde gelen markaları yaratmanın verdiği sorumluluk bilinciyle Savranoğlu Group, eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda sürekli olarak farklı projelere imza atamaktadır. Savranoğlu Group, açıklık ve şeffaflık ilkesinde ödün vermeyerek, yatırım stratejisi doğrultusunda topluma ve sektöre katma değer yaratarak büyümeye devam ediyor.
 
  • Dericilik
 
Savranoğlu Group, markaları Kampana Deri, Se-Sa deri, Derma Deri, Ham deri ve Frija Deri ile 80 yıllık süreçte 3 kuşak boyunca geçmişten günümüze uzanan bilgi birikimiyle, bu sektörün öncüsü olarak devamlı yükselmektedir. Ham deri işleme faaliyetlerinde, her dönem dünyadaki son teknolojiyi takip etmekte, değişen Pazar koşullarında sürekli olarak kendini yenilemekte, kendi moda ve çizgisini yaratıp, dünya modasını yurt içi ve yurt dışındaki pazarlara sunabilmekte ve bu sayede de kulvarında modanın öncüsü olmayı sürdürmektedir.

  • Turizm
 
Savranoğlu Turistik Tesisler İşletme A.Ş 4 Ekim 1973 tarihinde Savranoğlu kardeşler tarafından kurulmuştur. 14 Ağustos 1989 yılında otelin inşaatının tamamlanması ile İzmir’i ve Oteli uluslararası arenada tanıtmak amacıyla Büyük Fransız Accor zincirine katılıp Pulman Etap Konak Oteli olarak Ege’nin incisi İzmir de hizmete açılmıştır. Nisan 1996 senesinde Fransız Accor zincirinin Mercure Zinciri ile birleşmesinden dolayı Mercure Konak Oteli olarak İzmir’e hizmet etmeye devam etmiştir. Mercure Zincirinin Türkiye den çekilme kararı alması sonucunda bizim yönetim anlayışımız da var olan Türk Turizmine ve Otelciliğine verdiğimiz önem gereği, Mayıs 2001 tarihi itibariyle Dünyada altmış yılı geride bırakan bugün 86 ülkede 4050 den fazla oteli olan Best Western International zincirine dâhil olmuştur.
Ayrıca 2011 yılında kurulan Se-Sa turizm ile İzmir Karşıyaka bölgesinde hizmet vermektedir.
 
  • Perakende/ A.V.M.
 
İzmir Park, 13.470 m² mağaza alanında, 65 mağazası ve 80’den fazla markasıyla, Şubat 2014’te İzmirli’lerin hizmetinde olacaktır.
 
  • İnşaat
 
35 yılı aşkın inşaat tecrübesiyle önemli bir marka haline gelen Savranoğlu, sektördeki yerini daima koruyacaktır. İzmir içerisinde son derece kıymetli, sembol binalar tasarlamış, inşa etmiş ve şehrin en prestijli, en güvenilir inşaat firmaları arasında kendine yer bulmuştur.
 
  • Tarım
 
Savranoğlu Group, 1952'den beri İzmir Tire'de kurulmuş olan zeytinyağı fabrikası ile tarım sektörünün içinde yer almaktadır.